Svinīgais pasākums 17.novembrī Drukāt

17.11.Mēs esam Latvija

2018.gada 17.novembrī plkst. 19.00 Rucavas kultūras namā svinīgs pasākums veltīts Latvijas Republikas simtajai dzimšanas dienai

 
Izrāde "Orķestris" Rucavas kultūras namā Drukāt

orkestris Nīcas amatierteātra izrāde šā gada 11. novembrī plkst. 13.00 Rucavas kultūras namā. Izrāde bez ieejas maksas. Laipni aicināti!

 
Projekts „Talku godu kultūras apguve Rucavā” Drukāt

PROJEKTS „TALKU GODU KULTŪRAS APGUVE RUCAVĀ” – lieliska iespēja Rucavas novada saimniecēm un saimniekiem apgūt vērtīgas prasmes dzērienu un ēdienu gatavošanā,godu dziesmu dziedāšanā, godu galda klāšanā un talku godu rīkošanā.

19. septembrī 11.00 „Zvanītājos” MEDALUS MEISTARKLASE. Meistare Maija Vajevska.

20.septembrī 11.00 „Zvanītājos” KVASA MEISTARKLASE. Meistare Sandra Aigare.

20.septembrī 13.00 „Zvanītājos” GODU DZIESMU MEISTARKLASE. Meistare Olga Dūrēja.

21.septembrī 9.00 „Zvanītājos” GAĻAS UZKODU MEISTARKLASE. Meistare Lilija Vītola.

Lasīt tālāk...
 
Baltu Vienības ugunskuru sasaukšanās Drukāt

2018.gada 22.septembrī pulksten 20.00 Rucavas kultūras nama estrādē Baltu Vienības ugunskuru sasaukšanās

Kopīgi iedegsim ugunskuru, dziedāsim spēka dziesmas. Vēlēsim sev, draugiem, radiem, savai tautai veselību, laimi, pārticību. Cienāsimies ar gardu zupu.

Aicināti visi Rucavas novada pašdarbības kolektīvi, iedzīvotāji, radi, draugi, visi, kam svarīga šī vēsturiskā diena. Lūgums ģērbties silti, atbilstoši laika apstākļiem. Ja nepieciešams transports, lūdzu zvanīt: tālr. 25904980 S.Skudiķe

 
Novada kultūras pasākumi jūnijā, jūlijā un augustā Drukāt

Pasākumi jūnijā, jūlijā un augustā.

 
Dzintras Rozentāles personālizstāde Drukāt

Martā Rucavas kultūras namā apskatāma mākslinieces un ilggadējas mākslas pedagoģes Dzintras Rozentāles personālizstāde - darbi gan akvareļa, gan eļļas tehnikā.

izstāde izstade

 
„PŪT, VĒJIŅI, RUCAVĀ” Drukāt

Liepājas mākslinieku biedrības „MĀKSLAS KOLĒĢI” grupas izstādi „PŪT, VĒJIŅI, RUCAVĀ” 2018.gada 10. janvārī atklāja Rucavas kultūras namā

Vējš no Liepājas uz Rucavu ir atpūtis 13 māksliniekus no biedrības „MĀKSLAS KOLĒĢI” ar pēdējos gados tapušajiem darbiem. Mākslinieki savos darbos ir daudzveidīgi, strādājoši dažādās tehnikās un žanros. Lielāko tiesu ir attēlota jūra un pilsēta.

Lasīt tālāk...
 
Rucavas kultūras nama pašdarbības kolektīvi Drukāt

Rucavas etnogrāfiskais ansamblis – tautas tradicionālās kultūras kopējs paaudžu paaudzēs. Iepazīstina interesentus ar novada dziesmām, gadskārtu paražām, teikām, dejām, rotaļām. Izrāda savus tautas tērpus, kuri ir bagātīgi un daudzveidīgi ar etnogrāfiskiem elementiem. Šogad atzīmēs savu 35 gadu jubileju. Vadītāja un ansambļa dibinātāja Staņislava Skudiķe.

Sieviešu vokālais ansamblis darbojas 24 gadus, ar savām daudzveidīgajām dziesmām iepriecinot klausītājus ne tikai pagastā, bet arī reģionā, Kurzemes zonā un kaimiņvalstī Lietuvā. Ar labiem panākumiem piedalās vokālo ansambļu skatēs. Arī šis kolektīvs ir manis izveidots un šogad svinēs 35 gadu jubileju.

34 gadus Ārijas Ošenieces vadībā Rucavas amatierteātris gandrīz katru gadu iestudēja jaunu lugu, kuru ar nepacietību gaidīja pagasta un novada iedzīvotāji. Kolektīvs ar prieku pieņem uzaicinājumus braukt viesizrādēs uz citiem pagastiem. Kolektīva mērķis: veidojot izrādes, celt katra dalībnieka pašapziņu, veidot interesantāku, krāsaināku ikdienu, audzināt gudru, saprotošu skatītāju. Šogad nomainījās režisori, kolektīvu vadīs ilggadējā teātra pieredzējusī dalībniece Dace Dejus. Lai veicas!

Rucavas lauku kapela “Paurupīte” ar tās vadītāju Intu Jaunciemu darbojas 16. gadu. Kolektīvs kuplina gadskārtu pasākumus savā novadā, kā arī Latvijas reģionos, piedalās Balticas festivālos. Laba sadraudzība ar Lietuvas kolektīviem. Vairākkārt spēlējis pavadījumus Liepājas reģiona tautisko deju kolektīvu ārzemju izbraukuma koncertos - festivālos.

2017.gada sezonas sākumā izveidojās jauns pašdarbības kolektīvs: Rucavas novada Rucavas kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīvs. Nokomplektēti visi astoņi pāri. Kolektīvu vada Agija Kaunese. Dalībnieki ir apņēmības pilni, centīsies pēc iespējas ātrāk iekļauties reģiona dejotāju aprindās.

Rucavas kultūras nama direktore Staņislava Skudiķe

 
Justies kā bišu mātei Drukāt

Tādas sajūtas mani pavada, atceroties šī gada Jāņus Papes „Vītolniekos”, par kuriem var teikt: sava veida jubileja - aprit 10 gadi kopš pirmajiem saulgriežiem mājīgajā un sakoptajā „Vītolnieku” sētā. Un katru gadu šie svētki ir bijuši citādāki. Pirmajos gados šaurā lokā - 15 -30 līgotāju. 2014., 2015.gada Jāņi ar milzīgu ļaužu pieplūdumu (200 – 300 līgotāju!). Ir bijuši pirmo gadu Jāņi, kad man kā pasākuma vadītājai  bija „jāraujas uz pusēm”, jo Jāņa sētā vien dažas tradīciju kluba sievas un to balsis nevar piepildīt ne sētu, ne sadzirdēt priekšpagalmā. Un tad ir 2012.gada Jāņi, kad sevi piesaka Rucavas sievas – kā čaklas namamātes, saimnieces, kas rimtā solī noklāj garos Jāņa godu galdus, kā pārliecinošas rucavnieces savos košajos tērpos, kā līgotājas ar skaņām balsīm! Un ir kādi trīs saulgrieži ar Solveigas Pētersones un visas viņas ģimenes  iesaistīšanos rotaļu vadīšanā. Un Jāņi, kurus ar savām dižajām balsīm pieskandina Nīcas etnogrāfiskā ansambļa, Otaņķu etnogrāfiskā ansambļa un Krotes skolēnu folkloras kopas dziedātāju balsis. Šogad nekā no tā visa – dižie rotaļnieki un dziedātāji „sadalīti” pa lielajām, „valsts nozīmes” Jāņu svētīšanas vietām, un viens pēc otra atsaka. Tādēļ jau pašā sākumā bija skaidrs, ka jātaupa spēki, jo Jāņi būs jāizdzied no viena gala līdz otram galam „mazajā sastāvā” -  man pašai kopā ar  Rucavas sievām un viņu bērniem un Inesei Sērdienei ar vēl trim Austras bērniem, kuri ir uzticīgi līgotāji un atbalstītāji nu jau 7 gadu garumā.

Lasīt tālāk...
 
« SākumsIepriekšējā123NākamāBeigas »

Lapa 1 no 3