×
Aicina izmantot šķiroto atkritumu savākšanas laukumu Rucavā

Aicina izmantot šķiroto atkritumu savākšanas laukumu Rucavā

Datums: 13.05.2019


“Vides pakalpojumu grupa” aicina šķirot atkritumus aktīvāk un izmantot šķiroto atkritumu laukumu Rucavā, bijušo "Mehānisko darbnīcu" teritorijā.

Atkritumu savākšanas laukumā novietoti konteineri papīram un kartonam, plastmasas iepakojumam, stiklam un metālam. Tāpat laukumā var atbrīvoties no savu laiku nokalpojušas sadzīves elektrotehnikas, baterijām un spuldzēm. Ir pieejams lielgabarīta konteiners vecām koka mēbelēm un citiem koksnes atkritumiem.  Pirms izmest atkritumus kādā no konteineriem, lūdzam uzmanīgi iepazīties ar informāciju, kas izvietota uz konteinera: uz tā ir norāde, kādam materiālam kurš konteiners ir paredzēts.

Papīram paredzētajā konteinerā drīkst mest avīzes, žurnālus, biroja papīru, grāmatas, iepakojuma papīru, kartonu un kartona kastes. Kartona kastes pirms izmešanas obligāti ir jāsaplacina. Nedrīkst izmest slapju, netīru papīru vai kartonu, kā arī ar pārtikas atliekām piesārņotu iepakojumu. Ir jāpiebilst, ka tetrapakas ir jāizmet kopā ar sadzīves atkritumiem. 

Konteinerā plastmasas atkritumiem var likt tīru un sausu plastmasas iepakojumu - PET pudeles, plastmasas pudeles, kannas, kārbas un maisiņus. Dzērienu pudeles nav jāmazgā, tās var būt arī ar korķiem un etiķetēm, taču tās ir jāsaplacina. Konteineros nedrīkst mest netīru, ar pārtikas atliekām piesārņotu taru, sadzīves preces, rotaļlietas, vienreizējās lietošanas traukus, kā arī iepakojuma putuplastu. 

Dalīto atkritumu savākšanas laukumā var nodot savu laiku nokalpojušo sadzīves tehniku - ledusskapjus, televizorus, datorus un to monitorus, veļas mašīnas un citu vairs nederīgu elektrotehniku neizjauktā veidā. Nodotās elektroierīces tiks nogādātas īpašā pārstrādes cehā. Tur tās izjauks, rūpīgi atdalot plastmasu, stiklu, metāla daļas un citas otrreizējai izmantošanai derīgās sastāvdaļas. Lielāko daļu materiālu izmantos otrreiz, saudzējot vidi un energoresursus. Laukumā iespējams atbrīvoties no nolietotajām baterijām, akumulatoriem un spuldzēm - dažādu veidu gāzizlādes un ekonomiskajām spuldzēm. 

Stiklam šķirošanas laukumā ir divi dažādi konteineri - viens tikai tīrām stikla burkām un pudelēm, bet otrs logu stiklam, spoguļiem un stikla traukiem. Konteinerā metālam izmetamas saplacinātas dzērienu skārdenes un tīras konservu kārbas. Lielgabarīta konteinerā koksnei var atbrīvoties no vecām koka mēbelēm un citiem koksnes atkritumiem. 

Šķiroto atkritumu laukumā no privātpersonām pieņem arī nolietotas autoriepas (līdz četrām riepām no cilvēka), motoreļļas un smēreļļas, kā arī eļļas filtrus. Laukumā nav iespējams nodot būvgružus, medicīnas preces un medikamentus, un citus videi bīstamus vai kaitīgus atkritumus. 

Ja ir jautājumi par atkritumu šķirošanu, aicinām sazināties ar “Vides pakalpojumu grupu", zvanot pa tālruni 6 345 7777 vai sūtot pa e-pastu: info@vpgrupa.lv

Dalīto atkritumu šķirošanas laukuma darba laiks:

Pirmdien: brīvs
Otrdien: 15.00 – 19.00
Trešdien: 10.00 – 14.00
Ceturtdien: 10.00 – 14.00
Piektdien: 12.00 – 16.00
Sestdien: 10.00 – 14.00
Svētdien: brīvs

Tālrunis 25702457. Lūgums bez saskaņojuma pie vārtiem ārpus darba laika neatstāt atkritumus.