×
Iedvesma un pieredze satiksies Dienvidkurzemes forumā

Iedvesma un pieredze satiksies Dienvidkurzemes forumā

Datums: 26.04.2021


Iedvesma un pieredze satiksies Dienvidkurzemes forumā

Ceturtdien, 29. aprīlī, ikviens, kurš ir gatavs iedvesmoties, uzzināt un piedzīvot, aicināts piedalīties Dienvidkurzemes forumā #sabiedrība #uzņmējdarbība #tūrisms.  Forums norisināsies video tiešsaistē no plkst. 11.00 līdz 16.00 mājaslapā www.dienvidkurzemesforums.lv,  kā arī biedrības “Liepājas rajona partnerība” Facebook kontā.

Biedrības “Liepājas rajona partnerība” organizētais Dienvidkurzemes forums balstās uz trim pamatakmeņiem – sabiedrība, uzņēmējdarbība un tūrisms. Tā būs lieliska satikšanās reize, kur satikšanās prieks pāraugs jaunās zināšanās, pieredzes stāstos, iedvesmas mirkļos un jaunu ideju meklējumos.

Dienas laikā uz foruma skatuves, kas atradīsies koncertzālē “Lielais dzintars”, bet virtuāli nokļūs ikkatrā virtuvē, birojā vai dabas takā, kāps 16 iedvesmojošas personības, kuras pārstāv kādu sabiedrības daļu un ir gatavas dalīties savā pieredzē, zināšanās. Būs stāsti, kā mūsu apkārtējo vidi un telpu padarīt patīkamāku un pieejamāku, kā katrs ar savu ideju un darbu spējam iet uz priekšu un attīstīt veiksmīgu uzņēmējdarbību un aktīvu sabiedrību. Būs arī pieredzes stāsti par to, kāpēc ir forši dzīvot un strādāt ārpus lielajām metropolēm, ka arī reģionā iespējams attīstīt veiksmīgu dzīves un darba telpu, rast piepildījumu sev, ģimenei un sabiedrībai kopumā.     

Daži no iedvesmotājiem:

  • “Forest designed” veidotāji Uldis un Katrīna Knese-Šmite. Divi pilsētnieki, kuri reiz domāja, ka grib māju, bet nenojauta, ka šī doma kļūs par neticamu ceļa sākumu. Tagad viņi saimnieko mēbeļu un dizaina priekšmetu audzētavā, kurā dizainers ir mežs. “Prieks sadarboties!”
  • Izcilu stāstu par to, kā izveidot un attīstīt aktīvā tūrisma uzņēmumu vienā no neapdzīvotākajiem reģioniem Latvijā – Ancē, stāstīs uzņēmuma “Dabalaba” dibinātājs Reinis Pižiks.
  • Kā mēs veidojam savu apkārtējo vidi un uz ko koncentrējamies, ietekmē to, kādi cilvēki mums būs apkārt. Mūsu rokās ir veidot labvēlīgu klimatu jaunu cilvēku attīstībai un atbalstam lauku teritorijās. Jaunietis laukos nav nasta vai apgrūtinājums sistēmai, tas ir atslēga, kas ar pareizo atbalstu var atvērt tūkstošiem durvju jaunām iespējām un izaugsmei. Jautājums – vai mākam šo resursu izmantot? Atbildi uz šo jautājumu meklēs Aizputes “Ideju mājas” vadītāja Ance Tīmane.
  • “Dižozoli” ir brīnišķīgs gabaliņš Latvijas Priekules pagastā – pašā ceļa galā. Veidojot jaunu tūrisma piedāvājumu, nepieciešama “ideju ražošana”, lai to darītu procesā jāiekļauj svarīga komponente – iedvesma. Dienvidkurzemes forumā iepazīsimies ar “Dižozolu” ideju ražotāju Rigondu Džeriņu.
  • Dienvidkurzemes forumā meklēs atbildes uz dažādiem jautājumiem, bet priekšplānā izvirzīts jautājums – vai 10 latvieši var apsēsties uz viena sola? Atbildi uz to meklēs bernātnieces Anna Šēfere un Diāna Ansule. Vai zinājāt, ka Bernātos dzīvot 252 iedzīvotāji, ka viņiem ir pašiem savs žurnāls? Bernātnieki ir drosmīgi un drosmīgi domā, kā dzīvi un dzīves vidi uzlabot un savus sapņus realizēt.
  • Mūsu dižgars Rainis ir teicis: “Pastāvēs, kas pārvērtīsies!” Liepājas zvejniecības uzņēmums SIA “Ervils” tuvojas savai 30 gadus pastāvēšanas gadadienai. Pēdējo gadu pārmaiņas mencu zvejas iespējās Baltijas jūrā ir paātrinājušas nepieciešamību pārvērsties – attīstīt citas nozares un uzņēmumā aktīvāk iesaistīties ģimenes nākamajai paaudzei, radot tūrisma objektu ar “zivju garšu” Liepājas promenādes graudu noliktavā un zvejas kuģu piestātnē – “Spīķeris 53”. Par pārvērtībām – Aigars Laugalis.
  • Arvien pieprasītāki un aktuālāki kļūst dažāda veida pārgājienu maršruti, turklāt ne tikai īsie posmi nesteidzīgai pastaigai, bet arī vairāku dienu pārgājieni ar simtiem noietu kilometru un vairākiem tūkstošiem spertu soļu.

Aija Neilande pārstāv Kurzemes plānošanas reģionu un kopā ar sadarbības partneriem Latvijā, Lietuvā un Igaunijā attīsta garās distances pārgājienu maršrutu “Jūrtaka”. Šobrīd norit darbs pie garās distances pārgājienu maršruta “Mežtaka” attīstības Kurzemē. Pārgājienu maršrutu attīstība Dienvidkurzemē ir lieliska iespēja ne tikai doties pārgājienā, bet arī lieliska sadarbības platforma uzņēmējiem, attīstot savu piedāvājumu, tādējādi pagarinot tūrisma sezonu.

 

Uz satikšanos, iedvesmošanos un priecāšanos –  www.dienvidkurzemesforums.lv un biedrības “Liepājas rajona partnerība” Facebook profilā.

Dalība Dienvidkurzemes forumā ir bezmaksas.

Pasākumu organizē biedrība “Liepājas rajona partnerība”. To atbalsta Latvijas Republikas Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests.

 

Informāciju sagatavoja

Biedrības Liepājas rajona partnerības

Projektu koordinātors,

Dienvidkurzemes foruma organizātors

Raimonds Reinis

travel@grobinasturisms.lv

Tālr. 26490324