×
 “Jaunatne. Klimats. Vietējā politika. Kādēļ un kādēļ gan ne?”

“Jaunatne. Klimats. Vietējā politika. Kādēļ un kādēļ gan ne?”

Datums: 09.06.2021


Jaunieši nav mūsu nākotne. Viņi ir šeit un tagad! To loma ir ļoti nozīmīga: jaunieši aktīvi piedalās dažādās aktivitātēs klimata pārmaiņu mazināšanai un kampaņās, lai izglītotu, veidotu izpratni par vides jautājumiem. Jaunieši tāpat iesaistās vietējos un starptautiskos projektos, kas veltīti klimata pārmaiņu jautājumiem. Būtiski, lai tiem arī būtu iespējas piedalīties lēmumu pieņemšanā pašvaldībās, jo šie lēmumi noteikti ietekmēs to nākotni.

Taču vai jaunieši ir pārmaiņu virzītāji? Kas jaunajai paaudzei vajadzīgs, lai būtu par pozitīvo pārmaiņu katalizatoru? Kā politiķi var sadarboties ar jauniešiem vietējā un nacionālajā līmenī? Vai klimata krīze tagad ir jebkuras politikas pamats? Ko mēs īsti vēlamies un kad mēs to vēlamies panākt? Šie ir jautājumi, uz kuriem mēģināsim rast atbildes pasākuma ietvaros.

Pasākumu atklās Eiropas Klimata pakta vēstnieks un Liepājas pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš un Lietuvas Pašvaldību asociācijas prezidents, Eiropas Mēru pakta vēstnieks no Lietuvas Mindaugas Sinkevičius. Vebinārā, kuru vadīs Jonišķu pašvaldības (Lietuva) mēra vietniece Vaida Aleknavičiene, dr. arch. Antra Viļuma no Rīgas Tehniskās universitātes pastāstīs, kā padarīt mūsu pašvaldības labākas, iesaistot jauniešus un īstenojot aktivitātes jaunās Eiropas Bauhaus iniciatīvas kontekstā. Savukārt Eiropas Parlamenta deputāte no Latvijas, prof. dr. oec. Inese Vaidere iepazīstinās ar savu redzējumu par to, vai klimata politika tagad ir jebkuras politikas pamats un kāda ir jauniešu loma, veidojot politikas darba kārtību.

Tāpat pasākumā uzzināsim stāstus no Latvijas, Lietuvas, Gruzijas, Ukrainas un Beļģijas par jauniešu iesaisti vides aktivitātēs un vietējās politikas veidošanā. Savukārt epiloga vietā piedāvāsim noskatīties Latvijas Pašvaldību savienības veidoto mākslas un mūzikas video par dabas tēmu, kura tapšanā piedalījušies bērni un jaunieši no Latvijas, Gruzijas un Ukrainas.

Vebinārs norisināsies latviski ar sinhrono tulkojumu angliski, lietuviski un krieviski. Papildu informāciju un vebināra darba kārtību atradīsiet LPS vietnē. Pasākumu rīko Latvijas Pašvaldību savienība sadarbībā ar Eiropas Vietējo un reģionālo pašvaldību padomi, PLATFORMU un Lietuvas Pašvaldību asociāciju.

Darba kārtība apskatāma ŠEIT

Uz tikšanos vebinārā!

 

Ar cieņu,

 

Agita Kaupuža

Padomniece ES jautājumos

LPS pārstāvniecības Briselē vadītāja

Latvijas Pašvaldību savienība

Mob.tel.: +32 492312355

E-pasts: agita.kaupuza@lps.lv

www.lps.lv