×
Konkurss

Konkurss "Gada lauksaimnieks Baltijas jūras reģionā 2019"

Datums: 02.05.2019


Lai izceltu Baltijas jūrai draudzīgas lauksaimniecības piemērus, Pasaules Dabas fonds (WWF) kopā ar partneriem Baltijas jūras reģionā arī šogad meklē videi draudzīgākos lauksaimniekus. Organizatori aicina līdz šī gada 10. maijam pieteikties dalībai Latvijas konkursā tos zemniekus – kā bioloģiskos, tā konvencionālos saimniekotājus, kuri savā lauksaimniecības praksē ievieš risinājumus, kas mazina ietekmi uz vidi.

Līdzīgi kā citus gadus, arī šogad tiks rīkoti konkursi Baltijas jūras piekrastes valstīs un pēcāk noteikts reģionālais uzvarētājs, kurš iegūs naudas balvu 10 000 eiro vērtībā. Šogad konkursā piedalīsies 11 dalībvalstis. Katras dalībvalsts finālists saņems atzinības rakstu un naudas balvu 1 000 eiro vērtībā.

Pērn par Latvijas konkursa uzvarētāju tika pasludināts Andris Kalniņš no Vecumnieku novadā esošās zemnieku saimniecības “Ozoli”. Būtiski arī piezīmēt, ka 2014. gadā Latvijas konkursa uzvarētāji - Juris un Vija Cīruļi no z/s "Mežacīruļi" arī ieguva galveno balvu Baltijas jūras reģionā.

Konkurss, kas pirmo reizi rīkots 2009. gadā, ir daļa no PDF Baltijas ekoreģiona programmas. PDF ir apņēmies samazināt Baltijas jūras ekosistēmas eitrofikācijas jeb pārmērīgas ūdensaugu savairošanās draudus. Tādēļ tiek strādāts pie tā, lai samazinātu fosfora un slāpekļa nonākšanu jūrā, īpašu uzmanību veltot videi draudzīgas lauksaimniecības prakses izmantošanai Baltijas jūras sateces baseinā.

Lai pieteiktos dalībai konkursā, lūdzam iepazīties ar konkursa vērtēšanas kritērijiem. Tāpat arī dalībniekiem ir jāaizpilda pieteikuma anketa. Neskaidrību gadījumā lūgums sazināties ar PDF biroju.

Konkursa nolikums un pieteikumu anketu iespējams lejupielādēt PDF mājas lapā.