×
Simtgades ozoli Rucavas novadā

Simtgades ozoli Rucavas novadā

Datums: 03.02.2020


Latvijas valsts simtgades svinības 2017. gadā aizsākās ar Iekšlietu ministrijas iniciatīvu - akciju "Apskauj Latviju", kas vērsta uz Latvijas tautas vienotības un piederības sajūtas spēcināšanu. Akcija tika īstenota sadarbībā ar Latvijas valsts simtgades biroju, Latvijas pašvaldībām un VAS Latvijas valsts meži.

Akcijas laikā 45 Latvijas pierobežas pašvaldību teritorijās tika iestādīti 100 valsts simtgadei veltīti ozoli – Latvijas garīgā sardze.

Ozolu atrašanās vietas iespējams apskatīt:

https://apskaujlatviju.lv100.lv/

 

Simtgades ozoli Rucavas novadā

Dunikas pagastā simtgades ozols aug Sikšņu centrā.

Tā ir vieta, ap kuru noris visu pagasta iedzīvotāju dzīve - te pat blakus Sikšņu pamatskola, kurā dzīvi skan bērnu balsis, atrodas sporta halle, pārsimts soļu attālumā ir Dunikas pagasta pārvalde, bērnudārzs, Sikšņu bibliotēka un Brūnu birzs. Pie simtgades ozola izvietots tēlniecības darbs, kas vēsta par Dunikas pagasta tradīcijām un vēsturi. 

 

Rucavā simtgades ozols aug pie Rucavas pamatskolas

Rucavas pamatskolas pamatakmeni ielika Kārlis Ulmanis. Te izglītību ieguvušas neskaitāmas rucavnieku paaudzes. Ozols simbolizē dabas vērtību, pagātnes, tagadnes un nākotnes nepārtrauktību, piederību un sakņu sajūtu. Skola ir stūrakmens gudras un saliedētas vietējās sabiedrības izaugsmei. Simtgades ozols ir mūžīgs sargs rucavnieku senajām tradīcijām, dabas vērtībām, čaklo ļaužu saimnieciskajai rosībai un vietējās kopienas gara spēkam. Lai aug!

 

Simtgades ozols Nidā pie pirmā Latvijas Republikas robežas

Ozols ir kā sadraudzības, vienotības un stabilitātes simbols. Ozolu stādīja Latviešu strēlnieku apvienības un Rucavas novada pašvaldības pārstāvji, kopā ar jaunsargiem.

 Simtgades ozoli Rucavas novadā