×
Lauku kapelas

Lauku kapelas "Paurupīte" 20 gadu jubileju un Baltu Vienības diena Rucavā

Datums: 27.09.2021


25. septembra Baltu vienības dienas rīts Rucavā iesākās ar Rudens ražas tirgu Rucavas tirgus laukumā, kur tirgotāji piedāvāja dažādus rudens un citus labumus. Ar dziesmām un rotaļām priecēja Liepājas Jauniešu centra “Vaduguns” folkloras kopa “Ķocis”.
Turpinājumā rudenīgajā pēcpusdienā visi tika aicināti svinēt lauku kapelas "Paurupīte" 20 gadu jubileju un Baltu Vienības dienu Rucavas kultūras namā.
Baltu Vienības diena ir vienīgā Latvijas un Lietuvas kopīgā svētku diena, kas par tādu pasludināta 2000. gada 18. maijā Latvijas Saeimā un Lietuvas Seimā.
Šos Baltu vienības svētkus pārmaiņus svinam gan Latvijā, gan Lietuvā. Šogad tos atzīmējam Latvijā- Rucavā kopā ar “Paurupītes” 20 gadu jubileju.
Sveikt lauku kapelu “Paurupīti” bija ieradušies draugu kolektīvi gan Latvijas, Gan Lietuvas: kapela “Strops” no Saldus, “Neparasts gadījums” no Durbes, “Ventspils blūmizeri” no Ventspils, “Meguva” no Palangas Lietuvā, folkloras kopa “Atštaukas” no Liepājas un Rucavas pamatskolas folkloras kopa “Ķocītis”, kā arī tuvākie sadarbības partneri Rucavas etnogrāfiskais ansamblis.
 
 
Bildes apskatāmas ŠEIT!